Ananas Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Ananas çiçeği doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Gün ışığı aldığı yönde değişebilir. Günışığı almayan yön, belirli aralıklarla gün ışığına dönüştürülmelidir. Böylece çiçeğin bir yöne doğru eğilimi önlenebilir.

Ananas çiçeği çiçeklerin solması ve kararması için çok az ışık aldığında yeterince beslenemez.

Ananas nasıl

Ananas çiçeği, yaz aylarında haftada en az iki kez, kışın haftada bir kez tencerenin tepesinden sulanmalıdır. Su tüm toprağa ulaşmalıdır. Yaz aylarında, sulama teknikleri pazartesi ve perşembe günleri tercih edilebilir. Kış aylarında, pazartesi günleri sulama teknikleri tercih edilebilir. Sulama sırasında kullanılan su kabının skalası her zaman aynı olmalıdır ve saksının dibindeki saksının dibinde sulandıysak, tabakta biriken su sabahleyin dökülmelidir. Bu sayede bitkinin toprağının ve zararlılarının kokusu önlenir. Eğer ıslaksa, bitkilerimiz topraktaki suyu henüz bitiremediğinden, sulama alanımızı bir sonraki sulama gününe bırakmalıyız.

Ananasın büyüdüğü yer

Ananas çiçekleri rüzgardan uzak tutulmalıdır. Kışın, çiçeğin bulunduğu ortam sıcaklığı 14 ila 15 derecenin altına düşmemelidir. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için, bitkinin sapında dalgalanmalara ve toprağın köküne hava akımına neden olur. Buda, çiçeklerimizin ömrünü azaltır ve yaprakların sararmasına ve çiçeklerin solmasına neden olur. Örneğin: Çiçekler, kapılar ve pencereler gibi açık ve rüzgarlı alanlardan uzak tutulmalıdır.

Ananas budamak nasıl

Ananas dallarındaki çiçekler söndükten sonra bitkimizin solmakta olan yaprakları kesilmeli ve tekrar açılmaya bırakılmalıdır. Örnek: soğuk silikon , bal mumu veya yanmaz yapıştırıcılar ile kaplanabilir .

Ananas değişen toprak

Ananas çiçeğinin toprak değişimi, nisan ayında yılda bir kez yapılmalıdır.

Ananas Vitamini Kullanımı

Ananas çiçeği, maddeyi kullanırken dikkat edilmesi gereken vitaminler, eğer çiçek yaprakları ve çiçekleri sağlıklıysa bu dönemde vitamin kullanmak zorunda değiliz. Bu dönemde çiçeklerimizin çiçeklerini solmuş ve budanmışsak, hem bitkimizin çiçek açması hem de mağazalarda satılan sera ve çiçek vitaminlerinin geliştirilmesi için kullanım şartlarına uyması bitkimize besin desteği sağlayabilir. Örnek: Genel olarak, besinler 1 liter of water on a cover vitamin scaledökülür .

Ananas ışık sever mi?

Eğer istediğimiz bizim ananas çiçekler yaşadığımız alanlarda olmak, ama biz uzakta koyacağız çevre uzağa gün ışığından ise, biz, yapraklarını döken bizim bitkiler yardımcı çiçek açan ve sağlıklı kalmak gerekir. Bunun için çiçeklerimizi aydınlatıcılarla destekleyerek doğal ortamlarına uygun hale getirebilmelerini ve ışık alabilmelerini sağlayabiliriz. Işık gibi saksıdaki çiçeklerin çoğu, gün ışığında olmalı, bölgelerde olmayan bölgelerde aydınlatıcılarla desteklenmelidir. Karanlıkta kalan bitkiler yapraklarını döker, sararma ve solma meydana gelir. Daha az ışık alan bitkilere daha az su verilmelidir.

Ananasın zararı

1 – Bitkinin aşırı sulanması

2 – Tesisimizin saksı delikleri kapandı ve levha deliklerden su çıkmıyor

3 – Diğer bitkilere yakın hastalıklı bitki

4 – Düşük toprak kalitesi veya yetersiz vitamin

5 – Bitkimizin yapraklarında meydana gelen hastalıklar ve mantarlar Sinek, solucan veya yapışkan gibi pamuklu hastalıklar bitkimize zarar verir.

Bitkilerimizde bu tür hastalıkları ve zararlıları gördüğümüzde, tarım ilaçları satan şirketlerden bitkilerimizden bir yaprak veya toprak alın ve kullanım talimatlarına göre uygun ilaçları kullanın.

 Ananas nasıl çoğaltılır

Ananas çiçeklerinin çoğaltılması bitkinin kökünden yeni çiçeklere kesilmeli ve bir vazoya konulmalı ve filizlenmelidir. Bitki çimlendikten sonra, küçük bir tencereye ekilmeli ve muhafaza edilmeli ve sulanmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir