Bebek Odasında güvenlik amaçlı yapılması gerekenler

Bebeğiniz için güvenli bir oda hazırlamak istiyorsanız, bebeğin güvenliği ve konforu öncelikli olmalıdır. Mükemmel ve güvenli bir bebek odası yapmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanmanızı öneririz.

1- Beşiğini kontrol edin
Mevcut güvenlik standartlarına göre yeni kızak satın alın. Bebeğinizin beşiğine yakın bir gardıropu varsa, süs koymaktan kaçının. Yatağın boyutunu kontrol edin. Vidaların ve cıvataların gevşemediğinden veya kırılmadığından emin olun. Boyayı dikkatlice inceleyin. Soyulmuş boya, bebeğinizin boğazına girebilir.

2- Pencerelerin güvenli olduğundan emin olun

Daha fazla güvenlik için pencerelere parmaklıklar takın.

3- Oyuncaklar hakkında gerçekler
Kapaklı oyuncak kutuları yapın, boş ve hafif kutular yapın ve oyuncakları saklayın. Kanisterin nefes aldığından emin olun. Oyuncak sandığının mandalları olmamalıdır. Oyuncak kutusunu düzenli olarak temizleyin ve kontrol edin. Bebeğinize oyuncak alırken mutlaka yaşa uygun olduğundan emin olun.

4- Fiş koruyucu kullanın

Fiş koruyucularını kullanımda olan elektrik prizlerine takın. Tüm çıkış kapakları için koruyucuyu seçin. Bebeğinizin erişemeyeceği bir yerde elektrik kablolarının sağlam olduğundan emin olun.

5- Ayarlanabilir kapı seçin

seç için doğru ayarlanabilir kapı senin bebeğin odasında. Bebek odaları için ısmarlama kapılar göz atın ve bebeğinizin zarar görmeyeceği veya açılmayacağı kapıları seçin.

6- Bebek yatağını gereksiz şeylerden arındırın

Bebek yatağını gereksiz şeylerden temizlemeli, yatağında ve bir intihal sayfasında sadece iki temel şey bulundurduğunuzdan emin olun. Çocuğunuzun bu eşyalar tarafından zarar görmesi nedeniyle sevimli olması için battaniyeler, oyuncaklar, yastıklarla doldurmayın.

7- Kozmetik ürünleri doğru yerlerde saklayın
Kapalı bir çekmeceye koyun ve çocuğunuzun ulaşamadığından emin olun.

8- Güvenli dekorasyon çalışmaları seçin

ağır öğeleri kullanmaktan kaçının bebeğin odasını. Su bazlı boya ile yapılan eşyalara sahip olmak daha sağlıklı. Bebeğinizin odasının doğumdan en az bir hafta önce hazır olması ve kullanılan boyaların etkisinin geçmesi önemlidir.

9- Ağır mobilyaların güvenli olduğundan emin olun

Senin havasını dikkat 10- karar verirken bebeğin odasında senin
bebeğin odasında, odanın havası dikkat edin, güneşi gören bir odada olması doğru seçim olacaktır. Bebeğinizin odasını havalandırdığınızdan emin olun. Oda sıcaklığını kontrol etmek için her zaman bir duvar termometresi kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir