Benjamin Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Benjamin çiçeği bol miktarda ışığı sever, ancak doğrudan ışıktan uzak tutulmalıdır.

Bitkilerimiz düşük ışıkta bırakıldıklarında yeterince beslenemezler, böylece yapraklarının solmasına ve sararmasına neden olurlar.

Benjamin nasıl sulanır

Benjamin çiçeği tencerenin tepesinden yaz aylarında haftada iki ila üç kez ve kışın haftada bir kez sulanmalıdır. Yaz aylarında pazartesi ve perşembe günleri sulama tekniği tercih edilebilir. Sulama sırasında kullanılan su kabının skalası her zaman aynı olmalıdır ve eğer saksının dibinde saksının dibinde sulandıysak, saksıda biriken suyun sabaha dökülmesi gerekir. Sulu olduğunu anlamak için parmağımızı toprağa batırarak kuru ya da ıslak olup olmadığını anlayabiliriz.

Benjamin nerede büyüyor?

Benjamin çiçeği, rüzgarın akış alanlarından uzak tutulmalıdır. Rüzgar çiçeğimizi salladığından, havanın toprağın köküne girmesine neden olur ve bitkinin köküne giden hava akışına girer.

Benjamin nasıl budamak

Benjamin saksı çiçeği çok yıllık ve dayanıklı bir bitkidir. Yapraklar söndükten sonra, bitkinin yapraklarını yeniden üretmesi ve yenilemesi için çok uzun dallar kesilerek bitki şekillendirilmelidir. Budanmış dal, havanın havaya girmesini önlemek için soğuk silikon, balmumu veya yanmayan yapıştırıcılar ile kaplanabilir.

Benjamin toprağı değiştiriyor

Benjamin çiçeğinin toprak değişimi nisan-mayıs ayları arasında yapılmalıdır.

BenjaminVitamin Kullanımı

Benjamin çiçeğinde, vitamin kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, eğer çiçek yapraklarımız ve çiçeklerimiz sağlıklıysa, bu dönemde vitamin kullanmak zorunda değiliz. Örnek: Genel olarak, besinler bir kapak ölçeğinde 1 litre suya dökülür, su, şifalı suyun standart on beş günde bir veya ayda bir kez bitkilere sulanması ortamdaki su ve vitaminlerle karıştırılır.

Benjamin ışığı sever mi?

Benjamin saksı çiçeklerimizin yaşam alanlarımızda bulunmasını istiyor, ancak koyacağımız çevre gün ışığından uzaksa, bitkilerimizin yapraklarını dökmeleri ve sağlıklı kalmaları için yardım etmemiz gerekiyor. ışığın büyük bir kısmı seviyor, bu gün ışığı olmalı, bölge dışı bölgelerde aydınlatıcılarla desteklenmeli. Koyu renkli sundurmada kalan bitkiler sararmaya ve solmaya başlar. Daha az ışık alan bitkilere daha az su verilmelidir.

Benjamine ne yapar?

1 – Bitkinin aşırı sulanması

2 – Tesisimizin saksı delikleri kapandı ve levha deliklerden su çıkmıyor

3 – Diğer bitkilere yakın hastalıklı bitki

4 – Düşük toprak kalitesi veya yetersiz vitamin

5 – Bitkimizin yapraklarında meydana gelen hastalıklar ve mantarlar Sinek, solucan veya yapışkan gibi pamuklu hastalıklar bitkimize zarar verir.

Bitkilerimizde bu tür hastalıkları ve zararlıları gördüğümüzde, tarım ilaçları satan şirketlerden bitkilerimizden bir yaprak veya toprak alın ve kullanım talimatlarına göre uygun ilaçları kullanın.

Benjamin nasıl yeniden oluşturulur

Saksı çiçekleri 2 çeşit halinde çoğaltılır.

 

1 – Kökünden alınan köklü çiçek çoğaltılır.

2 – Dal ve yapraklardan alınan çiçeklerle çoğaltılması.

 

Benjamin bitkisi, gövdeden kesilen dalın suyla dolu bir vazoda çimlenmesiyle yayılır. Çalılanan dal, toprağa mümkün olan en kısa sürede küçük bir tencereye ekilir. Sulama, bakım ve tarım diğer bitkilerle aynıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir