Cam Güzeli Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Miss Beauty çiçeği doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Aydınlık yerlerden hoşlanır. Bol gün ışığı gerekiyor. Gün ışığı aldığı yönde değişebilir. Günışığı almayan yön, belirli aralıklarla gün ışığına dönüştürülmelidir. Böylece çiçeğin bir yöne doğru eğilimi önlenebilir.

Miss Beauty çiçeği çok az ışık aldığında, yeterince beslenemez, bu nedenle yapraklarında solma ve kararma meydana gelir.

Güzellik cam su nasıl

Glass Miss çiçeği, yaz aylarında haftada en az iki kez, kışın haftada bir kez tencerenin üstünden sulanmalıdır. Su tüm toprağa ulaşmalıdır. Yaz aylarında, sulama teknikleri pazartesi ve perşembe günleri tercih edilebilir. Kış aylarında, pazartesi günleri sulama teknikleri tercih edilebilir. Sulama sırasında kullanılan su kabının skalası her zaman aynı olmalıdır ve saksının dibindeki saksının dibinde sulandıysak, tabakta biriken su sabahleyin dökülmelidir. Bu bitkinin topraklarında koku ve zararlı oluşumunu önleyecektir.Sulamanın temel kuralı, bitkinin toprağı kurudukça su verilmelidir, toprağın kuru ya da sulu olup olmadığını anlamak için, parmaklarımızı toprağa batırarak kuru ya da ıslak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer ıslaksa, bitkilerimiz topraktaki suyu henüz bitiremediğinden, sulama alanımızı bir sonraki sulama gününe bırakmalıyız.

Camın güzelliğinin büyüdüğü yer

Miss Beauty çiçeği rüzgar rüzgârı alanlarından uzak tutulmalıdır. Kışın, çiçeğin bulunduğu ortam sıcaklığı 14 ila 15 derecenin altına düşmemelidir. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için, bitkinin sapında dalgalanmalara ve toprağın köküne hava akımına neden olur. Buda, çiçeklerimizin ömrünü azaltır ve yaprakların sararmasına ve çiçeklerin solmasına neden olur. Örneğin: Çiçekler, kapılar ve pencereler gibi açık ve rüzgarlı alanlardan uzak tutulmalıdır.

Cam güzelliği budamak nasıl

Cam güzellik çiçeğinin dallarındaki çiçekler söndükten sonra, bitkimizin solmuş yaprakları tekrar kesilmeli ve tekrar açılmalı ve kesilen alana hava akışını önlemek için örtülmelidir. Örnek: Soğuk silikon , bal mumu veya yanıcı olmayan yapıştırıcılar ile kaplanabilir .

Camın güzelliğini değiştirme

Miss Beauty’nin çiçeğinin toprak değişimi, çiçeğimizin durumuna bağlı olarak iki yılda bir sıcak ayların başlangıcı olan Nisan ayında yapılmalıdır. Toprak seçiminde humus ve lifli toprak kullanılması, toprağın gelişimini etkiler. Toprağı değiştirirken, en büyük bir numaraya değiştirmek istediğiniz saksıyı diktiğinizden emin olun.

Vitamin Kullanımı

Cam Güzel çiçek, çiçek kullanılırken dikkat edilmesi gereken çiçek, çiçeklenme döneminde çiçeklerin çiçek ve çiçekleri bu dönemde vitamin kullanmak zorunda değilsiniz. Biz soluk ve bizim bitki için hem bu dönemde bizim çiçek çiçek budanmış varsa etmek çiçeği ve bizim bitkiye besin destek sağlayabilmektedir kullanım koşullarına uymayı mağazalarda satılan sera ve çiçek vitaminleri gelişir. Örnek: Genel olarak, besinler bir kapak vitamini ölçeğinde 1 litre suya dökülür.

Güzel camdan hoşlanıyor mu?

Camın güzelliği çiçeklerimizin yaşam alanlarımızda bulunmasını istiyorsa, ancak koyacağımız çevre gün ışığından uzak, bitkilerimizin yapraklarından düşmelerine, çiçeklerini açmaları ve sağlıklı kalmaları için yardım etmemiz gerekir. Bunun için çiçeklerimizi aydınlatıcılarla destekleyerek doğal ortamlarına uygun hale getirebilmelerini ve ışık alabilmelerini sağlayabiliriz. Işık gibi saksıdaki çiçeklerin çoğu, gün ışığında olmalı, bölgelerde olmayan bölgelerde aydınlatıcılarla desteklenmelidir. Karanlıkta kalan bitkiler yapraklarını döker, sararma ve solma meydana gelir. Daha az ışık alan bitkilere daha az su verilmelidir.

Güzel camı ne incitir

1 – Bitkinin aşırı sulanması

2 – Tesisimizin saksı delikleri kapandı ve levha deliklerden su çıkmıyor

3 – Diğer bitkilere yakın hastalıklı bitki

4 – Düşük toprak kalitesi veya yetersiz vitamin

5 – Bitkimizin yapraklarında meydana gelen hastalıklar ve mantarlar Sinek, solucan veya yapışkan gibi pamuklu hastalıklar bitkimize zarar verir.

Bitkilerimizde bu tür hastalıkları ve zararlıları gördüğümüzde, tarım ilaçları satan şirketlerden bitkilerimizden bir yaprak veya toprak alın ve kullanım talimatlarına göre uygun ilaçları kullanın.

Cam güzellik nasıl çoğaltılır

Miss Beauty çiçeğinin çoğaltılması, bitkinin köklerinden ayrılarak yapılır. Sulama ve bakıma devam etmek için bitki köklerinden ayrılmalı ve küçük bir tencereye dikilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir