Mandalina Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Mandalina çiçeği, bol ışık gibi. Diğer çiçekler doğrudan ışıktan uzak tutulmalıdır. Haftada bir kez bitkinin ışık alanı yönünde ışık olma eğilimi vardır, bitkinin yönü ışık yönünü almaz ışık varış yönüne çevrilmelidir.

Mandalina çiçeği, düşük ışıkta bırakıldığında yeterince beslenemez, bu da yaprakların ve çiçeklerin ölmesine ve sararmasına neden olur.

Mandalina nasıl

Mandalina çiçeği tencerenin tepesinden yaz aylarında haftada iki kez, kışın haftada bir kez sulanmalıdır. Yaz Sulama tekniği pazartesi ve perşembe günleri tercih edilebilir. Kış aylarında, pazartesi günleri sulama teknikleri tercih edilebilir. Sulama sırasında kullanılan su kabının skalası her zaman aynı olmalıdır ve saksının dibindeki saksının dibinde suladıysak, saksıda biriken su sabah dökülen olmalıdır. Bu bitkinin topraklarında koku ve zararlı oluşumunu önleyecektir. Sulamanın temel kuralı, bitkinin toprağı kurudukça su olmalıdır, toprağın kuru ya da sulu olup olmadığını anlamak için, toprağı parmaklarımıza sokarak kuru ya da ıslak olup olmadığını anlayabilirsiniz.Eğer ıslaksa, bitkilerimiz topraktaki suyu henüz bitiremediğinden, sulama alanımızı bir sonraki sulama gününe bırakmalıyız.

Mandalinaların büyüdüğü yer

Mandalina saksı çiçeği rüzgar akımının olduğu yerlerden uzak tutulmalıdır. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için, bitkinin sapında dalgalanmalara ve toprağın köküne hava akımına neden olur. Buda, çiçeklerimizin ömrünü azaltır ve yaprakların sararmasına ve çiçeklerin solmasına neden olur. Örneğin: Çiçekler, kapılar ve pencereler gibi açık ve rüzgarlı alanlardan uzak tutulmalıdır.

Bir mandalina ağacı budama nasıl

Mandalina çiçeği çok yıllık ve dayanıklı bir bitkidir. Yapraklar ve çiçekler solduktan sonra, çok uzun olan dallar bitkinin yapraklarını tekrar yenilemek ve yenilemek için keserek şekillendirilmelidir. Budanmış dal, havanın havaya girmesini önlemek için soğuk silikon, balmumu veya yanmayan yapıştırıcılar ile kaplanabilir.

Mandalina değişen toprak

Mandalina çiçeğinin toprak değişimi Nisan ayında yapılmalıdır. Toprağı değiştirirken, değiştirmek istediğiniz çiçeğin saksı maksimum sayısına dikilmelidir.

Mandarin Vitamini Kullanımı

Mandalina çiçeğinde, vitamin kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta, eğer çiçek yapraklarımız ve çiçeklerimiz sağlıklıysa, bu dönemde vitamin kullanmak zorunda değiliz. Örnek: Genel olarak, besinler bir kapak ölçeğinde 1 litre suya dökülür, su, şifalı suları standart sulandırma suyumuzu bitkilerimize uygulayabilecekleri ortamdaki suyla ve vitaminlerle karıştırılır. bir ay.

Mandalina Ağacı ışık sever mi?

Mandalina çiçeği, yaşam alanlarımızda bulunmak istiyor, ancak gün ışığından uzak tutacağımız ortam bitkilerimizin düşmesine izin verirse, çiçek açmaya ve bitkilerimizin sağlıklı kalmasına yardım etmemiz gerekiyor. ışığın büyük bir kısmı seviyor, bu gün ışığı olmalı, bölge dışı bölgelerde aydınlatıcılarla desteklenmeli. Koyu renkli sundurmada kalan bitkiler sararmaya ve solmaya başlar. Daha az ışık alan bitkilere daha az su verilmelidir.

Mandalina Ağacı

1 – Bitkinin aşırı sulanması

2 – Tesisimizin saksı delikleri kapandı ve levha deliklerden su çıkmıyor

3 – Diğer bitkilere yakın hastalıklı bitki

4 – Düşük toprak kalitesi veya yetersiz vitamin

5 – Bitkimizin yapraklarında meydana gelen hastalıklar ve mantarlar Sinek, solucan veya yapışkan gibi pamuklu hastalıklar bitkimize zarar verir.

Bitkilerimizde bu tür hastalıkları ve zararlıları gördüğümüzde, tarım ilaçları satan şirketlerden bitkilerimizden bir yaprak veya toprak alın ve kullanım talimatlarına göre uygun ilaçları kullanın.

Mandalina Ağacı Çoğaltma

Saksı çiçekleri 2 çeşit halinde çoğaltılır.

 

1 – Kökünden alınan köklü çiçek çoğaltılır.

2 – Dal ve yapraklardan alınan çiçeklerle çoğaltılması.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir