Yıldız Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz ortasında başlayan ve sonbaharın ortasına kadar açan yıldız şeklindeki bileşik çiçekler, uygun topraklarda tutulduğu sürece eve iyi şans getiren verimli bir bitki olarak yetiştirilebilir. Mayıs ayında açılmaya başlayan saman renkli küçük çiçeklerin yoğun çiçek kümeleri, bitkinin tepesinde yaz sonuna kadar görünmeye devam ediyor. Zarif görünümü ile evlerde dekoratif bir bitki olarak kullanılabilir.

YILDIZ ÇİÇEK BAKIMI

– Yaz boyunca günde en az 6 saat güneşe ihtiyaç duyan yıldız çiçeği, doğrudan güneş almayacak şekilde planlayın. Bahçeniz yeterince güneş almıyorsa dahlia yetiştirmekten kaçının. Fidanları 20 cm derinliğe gömdükten sonra, bol su ile yıkayın. Yumruları ekmeden önce, çukurun toprağını sığır gübresiyle veya gübreyi karıştırın.

– Yıldız çiçekleriniz küçük cins değilse, gelişmeden hemen önce kenarlarına sıkıca bastırın. Dalların kırılmasını önlemek için, çubuğa bağlayın.

– İlk sulamadan sonra, ikinci sulama için toprak kuruyana kadar bekleyin. Haftada bir kez toprağın sulamadan sonra kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra 15 cm su ekleyin. Çok sıcak günlerde, duruma bağlı olarak sulamayı daha fazla artırabilirsiniz.

– Sabahları çiçekleri erken kesin. Dinlenmiş su kullanın. Klor içermediğinden çiçeğe zarar vermez. Vazoda bir hafta dayanacak; Ancak, suyu her gün değiştirmeye dikkat edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir