Avrupa’da Görülmesi Gereken 5 Kent!

0

Seyahat etmeyi sevenler için Avrupa’da gezilecek yerler arasında beş önemli destinasyon var. Özellikle her fırsatta bir yerlere kaçan ve tatillerinde farklı yerleri keşfetmek isteyenler için Avrupa ülkeleri oldukça cazip yerler.

Bu anlamda Avrupa, meraklı kâşifler için oldukça cazip olanaklar sunmaktadır. Avrupa’ya yapılacak gezilerde, kişiler hem bu güzel kentlerin tarihi hem de kültürleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Söz konusu bu Avrupa kentleri her yıl tarihi mekânları ve mutfak kültürleri sayesinde her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca turisti ağırlıyor. Avrupa kentlerini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız mutlaka görmeniz gereken birkaç kent var.

İçindekiler

Barcelona Kenti

Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Avrupa kentlerinden biri de rengârenk binaları ile Barcelona. Avrupa’nın en büyük şehirlerinden olan Barcelona, renkli yapısı ile turistlerden çok ilgi görüyor. Değişik farklı yapıları ve daha birçok tarihi ve kültürel özelliği nedeni ile Barcelona keşfedilmesi gereken ve keyifle gezilecek kentlerden biridir. Barcelona da özellikle Katalan mimarisi ile inşa edilen tarihi mekânlar turistlerin ilgisini çekiyor.

Porto Kenti

Avrupa ülkeleri arasında ayrıcalıklı doğal güzellikleri ile dikkat çeken Portekiz, özellikle kuzeyinde bulunan Porto son yıllarda sayısız turistin ilgisini cezbediyor. Portekiz’in en büyük ikinci kenti olan Porto,  renkli tarihi  binaları ve neşeli insanlarıyla tanınan popüler  bir şehirdir. Porto’ya gittiğinizde öncelikle Porto Katedralini görmelisiniz. Bu şehirde iseniz, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ise Liberdade Meydanı, Ponte Dom Luis ve Celigos Kilisesi olmalı.

Prag Kenti

Yeni ilginç mekanlar keşfetmeyi seven turistlerin çok ilgisini çeken lokasyonlardan bir diğeri ise, Prag kentidir. Kentin sahip olduğu gotik tarzdaki mimari yapılar, görenleri kendine hayran bırakıyor. Prag’ı turistler açısından çok ilgi çekici kılan da bu tarihi yapılar. Kentte bulunan eski Kent Meydanı, Prag’ta en çok ziyaret edilen mekândır. Tarihi meydanda bulunan Astronomik Saat büyük ilgi görüyor. Söz konusu saatin bulunduğu alanda, her saat başında sergilenen bir dakika süreli animasyonlar turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Floransa Kenti

İtalya, tarihi ve mutfak kültürü ile bütün dünya ülkeleri tarafından merak edilen gizemli bir ülke. başlı başına her yönü ile merak edilen risotto ve pizza ile özdeşleşen bir ülke. Ancak, İtalya’da yer alan ve Toskana bölgesine bulunan Floransa şehri de özellikle mutfak kültürü konusunda mutlaka görülmesi gereken ünlü bir merkez.

Florsa şehri dışında, İtalya’da bulunanların gezmesi gereken tarihi mekanlar arasında Vecchio Sarayı  da sayılmalı. Ülkeni tarihi kültürel mekânları arasında büyüleyici mimarisi ile Floransa katedrali apayrı bir yere sahip. İtalya’da bulunanların tarihi mekânları ziyaret dışında Floransa’da pizza, risotto ve lazanya’yı denemesi şiddetle önerilir.

Venedik Kenti

En çok görülmek istenen kentlerin başında Venedik geliyor. İster romantik bir balayı tatili ister arkadaşlarla toplu tatil için Venedik uygun bir şehirdir. Özellikle kanalların üzende yer alan konumu ve güzel sesli kayıkçıları ile ünlü olan Venedik herkesin mutlaka görmek isteyeceği dünya kentlerinden. Venedik şehrine her giden için gondol gezintisi kentle bütünleşen bir aktivitedir. Turistler, Venedik’te kanallarda ikindi güneşi altında gezinti yapmaya büyük ilgi gösteriyor. Venedik’i yakından görmek ve şehri keşfetmek isteyenler San Marco Meydanı, Dükler Sarayı, San Marco Bazilikası ve Ca’d’Ora gibi çok ünlü tarihi mekânları geziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir