Esnafa 5 Bin ila 3 Bin TL Destek Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi döneminde zarara uğrayan esnafa hibe desteği verileceğini açıkladı.

Erdoğan “Salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olacağız. 1. grupta kahve kıraathane pastane, internet kafeler vb işletmeler yer almaktadır. Sayıları 235 bine ulaşan işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapacağız.” dedi.

Esnafa Destek Verilecek İş Grupları

Erdoğan,”2. grupta bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik, bakırcılar, ayakkabıcılar, konfeksiyonlar vb yer almaktadır. Bu gruba berberler otobüsçüler, pazarcılar dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmeyi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe desteği vereceğiz. Toplamda 4 milyar 602 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Covid-19 sürecindeki destekler yönelik, “Salgının başladığı günden bu yana toplamda 661 milyar liralık kaynağı insanımızın emrine vermiş olduk.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece merkezi yönetim bütçesinden yaptığımız harcamalar şimdiden 79 milyar liraya ulaştı. Bu rakam yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Merkezi yönetim bütçesiyle birlikte nakdi ödemelerin tutarı şimdiden 134 milyar lira olarak gerçekleşirken bu rakam, Haziran sonu 181 milyar lirayı bulacaktır.” açıklamasında bulundu. Erdoğan, “Salgının başladığı günden bu yana toplamda 661 milyar liralık kaynağı insanımızın emrine vermiş olduk.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir