İstanbul’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

İstanbul'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?
İstanbul'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 24-25 Ekim’de İstanbul’da sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? 8 ilde koronavirüs vaka sayısının artmasının ardından soru merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Koca, İstanbul’daki Türkiye vaka sayısının yüzde 40’ını Ankara’da 5 katına çıkardığını söyledi. Peki İstanbul başta olmak üzere 8 ilde hafta sonu yani 24-25 Ekim sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı son dakika haberi …

 

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 24-25 Ekim’de sokağa çıkma yasağı olacak mı? Soruları vatandaşların gündeminde. Hafta sonları, özellikle koronavirüs vakalarının yoğun olduğu Nisan ve Mayıs aylarında sokağa çıkma yasağı getirildi ve vaka sayısı azaldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam yaptığı açıklamada, İstanbul başta olmak üzere 8 ilde koronavirüs vaka sayısında çok ciddi artış olduğunu belirtti. Koca, İstanbul’daki Türkiye vaka sayısının yüzde 40’ını, Ankara’nın 5 katına ulaştığını söyledi.

 

SOKAKTA YASAK VAR MI? İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMASI

Reuters kaynaklı bir TV programına katılan Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, “sokağa çıkma yasağı Türkiye’de sokağa çıkabilir” haberi ile ilgili açıklama yaptı. Oktay, “Covid ile mücadelemizi yasaklamıyoruz, kısıtlama getirmiyoruz. Böyle bir şey olursa Başkanımız bunu ifade edecek. İl, il, ilçe ve ilçe verileri günlük olarak ve ek önlemler varsa toplanıyor almalıyız, almalıyız.

Yaklaşımımız mümkün olduğunca normal şartlar altında almaktır. Mayıs ayından sonra bir plan çerçevesinde olabildiğince normalleşmeye çalıştık. Bölgesel yoğunlaşmalar yaşadığımız için ek önlemler şu anda gündemimizde değil. Ankara’daydı, şimdi azaldı.

İstanbul düşmüştü, İstanbul’da artış başladı. Bölgesel anlamda yoğunluk, ‘TMM’ ve doldurma dediğimiz önlemlere uymak ve uymamakla ilgili. ”

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Bakan kocası sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki vaka sayısı% 40 olan Türkiye geneli 5 kez Ankara’ya ulaştı. Tarama yapıldı, testlerin sayısını artırdık. Salgı ile mücadelede şu anda, Daha güçlü bir silahımız, uyacağınız tedbirler için Maskenin önemi arttı. Ve kalabalığa karşı en sert testi yapacağız. “

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir