Ev alıcılarının dikkatine! Konut fiyatları düşecek mi?

Ev alıcılarının dikkatine! Konut fiyatları düşecek mi?

Yeni ev almak isteyen vatandaşlar tarafından mevcut konut kredisi faiz oranları araştırılıyor. Bankaların sunduğu faiz oranları da son zamanlarda yükseldi. Peki uygun faiz oranları ile konut kredisi veren bankalar hangileridir? Ev fiyatları düşecek mi? Detaylar burada …

Bankaların konut kredisi faiz oranları değişti. Koronavirüs salgını nedeniyle hayata geçirilen düşük faizli konut kredisi kampanyaları sona erdi.
Mynet’te yer alan habere göre; Konut kredisi faizlerinde değişiklik olurken vatandaşlar da buna göre konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Peki uygun konut kredisi veren bankalar hangileridir? İşte konut kredisi ile ilgili detaylar …

KONUT KREDİ FAİZ ORANLARI

Yeni ev almak isteyen vatandaşların cari dönemde en çok merak ettiği konulardan biri de bankaların sunduğu konut kredisi faiz oranları. Her bankanın vatandaşa sunduğu kampanya ve koşullar değişiyor.
Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,05 oldu. Halkbank’ın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,09 olarak belirlendi. Ziraat Bankası konut kredisi faizleri merak edilen bankalardan biriydi. Ziraat Bankası’nın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,05 oldu.
Diğer bankaların cari faiz oranları aşağıdaki gibidir:
Garanti BBVA ipotek kredisi faiz oranı: Yüzde 1,27
Denizbank ve TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1,29
HSBC ipotek kredisi faiz oranı: yüzde 1,55
İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,15
Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,19
Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı: Yüzde 1,20
ING Bank ipotek kredisi faiz oranı: Yüzde 1,24
En uygun konut kredisi konusunda araştırma yapan vatandaşlar bankalara başvurmalı ve detaylı kredi koşullarını öğrenmelidir. Çünkü koşullar satın alınacak eve, vade ve vatandaşların kişisel durumuna göre bankadan bankaya değişiyor.

KONUT FİYATLARI DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

Konut kredisi faiz oranları sürekli güncellenirken vatandaşlar tarafından konut fiyatlarının düşüp düşmeyeceği de merak ediliyor. Türkiye Gayrimenkul Sektörü Endeksi GYODER 2020-2. Çeyrek Raporuna göre; 2019’un ilk yarısında toplam 505 bin konut satıldı. Bu rakam 2020’de 625 bin adede ulaştı ve yüzde 23,5 arttı.
Kamu bankalarının Haziran ayı itibarıyla başlattığı konut kredisi kampanyaları, konut satışlarında rekor kırdı. Bu doğrultuda konut kredisi faiz oranları değişirken konut fiyatlarının nasıl değişeceği merak ediliyor. Vatandaşlar, konut kredisi faiz oranları değiştikçe konut fiyatlarının düşmesini bekliyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir