Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar 2020

Peşinatsız Kredi

Peşinatsız ipotek kredisi nasıl alınır? Şartlar nelerdir? Parası olmayan vatandaşlar için konut kredisi çekme yöntemleri, harcama ve maliyet hesaplamaları ve ev satın almak için gereken tüm bilgiler.

Ev almak istiyor ama birikiminiz yoksa endişelenmeyin. Bütün ev için kredi almak mümkündür. Bazı bankalar tüm evlere kredi veriyor. Peşinat ödemeden tüm evi ödünç veren bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak bu kredilerden yararlanabilmek için bir ipotek gösterilmesi gerekmektedir. İçeriğimizden detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Peşin Ödemesi Olmayanlar İçin Tüm Konuta Kredi

Ev almak için nakit parası olmayanlara bazı bankalar ön ödemesiz ipotek kredisi vermektedir. Bu bankalara başvurmak isteyenlerin uygulaması gereken birkaç özel teknik bulunmaktadır. Bu yazımızda peşinatsız ev almak istiyorum diyenler, parası olmayanlar ve kira ödüyor gibi ev sahibi olmak isteyenler için cevap verdik. Bu içerikte kendi konutunu satın almak isteyen müşterilerin bankalardan temin edebileceği herhangi bir peşinatsız ipotek ve ipotek hakkında yazdık. Detaylar burada ..

Peşinatsız Konut Kredisi Almak İsteyenlere Öneriler

Bankalardan kredi alacak vatandaşlar, konut kredisi başvurusunda bulunduklarında kredinin en fazla% 80’ini çekebilirler. Bu oran evin uzman değerinin yüzde 80’idir (80). Yani bilirkişinin yüz bin lirayı takdir ettiği bir ev için en fazla seksen bin lira konut kredisi çekilebilir. Vatandaş kalan 20 bin lirayı ev sahibine ödemezse evi satın alamaz. Ev sahibi olmak için bankaların size yüzde 100 ödeme yapması gerekir. Bankanın tüm evi ödemesi için 2 farklı yöntem vardır. Şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

• Peşinatsız bir ev satın alma yöntemi 1; Uzman değerini yüksek göstermek,
• Parası olmayanlar için tüketici kredisi yöntemi 2; % 20 tüketici kredisi verilmesi,
• Peşinatsız ödeme yöntemi 3; Başka bir mülkü ipotek ediyor.
• Tüketici kredisi çekebilecek durumda değilseniz, taşınır veya taşınmaz mallarınızı teminat olarak gösterebilirsiniz.

Ödenmemiş Ev Kredisi Uzman Hesaplama Yöntemi

Yukarıda da anlattığımız gibi uzman, evin değerini yüz bin liradan yüz bin liraya gösterirse banka size en fazla 80 bin lira kredi ödüyor. Bunun için bu miktarı artırmak için uzmana danışmanız gerekir. Her bankanın uzman firması aynı uzman firma ile çalışmamaktadır. Emlakçılar, müteahhitler, hangi uzmanın ne kadar değer verdiğini, hangi uzmanın yüksek veya düşük fiyat verdiğini bilirler. Bu nedenle kredisi onaylanamayan bireyler için yüksek fiyat uygulayan uzman hizmetleri önermektedirler. Evinizi bir emlakçıdan satın alıyorsanız, emlakçı muhtemelen sizi evin tam değeri kadar peşinat ödemeden% 100 ipotek kredisi almak için uygun bankaya veya uzmana yönlendirecektir. Çünkü peşinatınız olmadığı için evi satın alamıyorsanız, bu emlakçıya, müteahhide veya bankaya fayda sağlamaz. Emlakçı, Müteahhit, Banka sizinle aynı fikirde olduğundan ve herkes krediyi onaylamak için elinden geleni yapacağından değerleme uzmanı bulunabilir veya böyle bir finans kurumu tercih edilebilir.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Tarafından% 20 Tüketici Kredisi Yöntemi

Tüm bankaların hesaplamaları sadece% 80’e varan peşinattır. Akbank, İş Bankası, TEB, Finansbank, Denizbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, parası olmayan kişilere konut değerinin yüzde 80’ini peşin ödemeden kredi verebilmektedir. Bazı banka şubeleri de hazırladıkları kredi paketleri ile müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sunmakta ve bu ihtiyaç kredisini konutun% 20’si peşinat olarak saymakta ve müşterilerine ön ödemesiz konut kredisi vermektedir. Ya satın aldığınız ev 200.000 TL değerindeyse. Uzman firma, değer hesaplaması sonucunda evin fiyatını 200 bin lira olarak belirledi. Bu durumda 200.000 /% 80’lik hesaplama sonucunda 160 bin lira ipotek kredisi çekebilirsiniz. İhtiyacınız olan 40 bin liraya bireysel ihtiyaç ve ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, HSBC, TEB, Vakıfbank, Ziraat, Finansbank, Denizbank, peşinatı olmayanlara konut alabilmeleri için ihtiyaç kredisi sağlıyor.

Gayrimenkul İpotek Tesisi Peşinatsız Konut Kredisi Alacak

Ev almak için peşinat ödemeyenlere uygulanan bir diğer yöntem de gayrimenkul ipoteğidir. Bu yöntemle bankalar ve finans kuruluşları arsa, tarla, bağ, bahçe, ev, daire, müstakil evi kendilerini güvence altına almak ve konutun değeri nedeniyle kredi ödenmezse ipotek imkânlarının kaybını karşılamak için kullanabilirler. düşük. Uzman tarafından değerlendirilebilecek bir ev veya benzeri bir gayrimenkulü ipotek ettirerek kredi verirler. Bu hesaplama yönteminde ikinci konut veya gayrimenkulün değeri ne olursa olsun bu değer kapsamında kredi verilir. Peşinatsız ipotek kredisi hesaplaması, daha önce bahsettiğimiz ev kredisi hesaplaması ile yine aynıdır. Gayrimenkul sahibi bankaya tapu ile başvurur ve bu mülke eksper gönderilir. Değerleme uzmanı arsanın, tarlanın veya ikinci evin değerini belirler ve bir fiyat belirler.
• Satın alınacak evin değeri 200.000 TL’dir.
• Uzman tarafından verilen değer 200.000 TL’dir.
• Banka tarafından verilecek peşinatsız% 80 konut kredisi 160.000 TL’dir.
• Gerekli peşinat tutarı 40.000 TL’dir.

Peşinat olarak sayılacak ikinci gayrimenkul için hesaplama;

1. Bağ, bahçe, tarla veya evin değeri 120.000 TL’dir.
2. Belirlenen eksper değeri 100.000 TL’dir.
3. Bankanın bu gayrimenkule kredi oranı% 80’dir.
4. Hesaplamaya göre verilebilecek kredi 80.000 TL’dir.
Ev kredisi alırken ikinci gayrimenkulün hesaba katılması;
Satın alınacak konut için verilen kredi tutarı + ipotek için verilen tutar
Bu yöntem sonucunda ev almak isteyenler 160.000 TL. + 80.000 TL. = 240.000 TL. Peşinatsız ev kredisi almak. Aylık sabit taksilerle hayallerindeki evi parasız satın alabilirler.
Konut kredisi almadan önce yapılacak hesaplamada, tapu ve ekspertiz giderlerini, taşınma giderlerini ve yenileme ihtiyacı varsa kredi çekilirken biraz daha yüksek miktarda kredi çekmenizi tavsiye ederiz. bütün ev için.

Konut Kredisi Maliyetleri nelerdir?

Ferdi kaza ve hayat sigortası 100 lira ile 400 lira arasında. Tespitte ev sahibinin yaşı, ne kadar konut kredisi aldığı ve evin durumu dikkate alınır. Konut kredisi dosyasının ortalama maliyeti 500 lira civarındadır. Tahkim heyetleri tarafından karşılanabilecek bu maliyet için, bankalar bu konut ücretini almaya devam ediyor. Bu ücretin iadesini talep etmeyenler, kaderlerine rıza göstererek bu parayı öderler. Ancak hakem heyetine başvuranlar basit bir dilekçe ile parayı geri alabilirler. Yine bu parayı ödemek istemiyorsanız ikamet ettiğiniz yerde görev yapan bir avukata başvurarak 25 TL. Bankalara ödediğiniz dosya bedelini noter tasdik ücreti ile geri alabilirsiniz.

Peşinatsız Araç Kredisi Almak İster Misiniz?

DASK sigortası ve ev kasası sigortası maliyeti; Bir diğer masraf ise, evinizi peşinatsız ipotek alarak satın aldıysanız, sigorta ve her yıl düzenli olarak yenilenen DASK sigortası ödemeniz gerekiyor. Bu sigorta normalde taşınır mallar için araç sigortasına benzer. Konut sigortası ile DASK sigortası arasındaki fark, sözleşme kapsamında evinizde oluşabilecek tüm hasar ve hasarları karşılarken, DASK sigortası sadece depremden kaynaklanabilecek zararları karşılar. Devlet Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yıllık ortalama 150 TL. Ev çevresi bedelle depreme karşı sigortalanmıştır. Peşinatsız konut kredisi alacak vatandaşların bu masrafları da dikkate almaları tavsiye edilir. Dilerseniz evinizin deprem sigortasının ne kadara mal olacağını bu adresten internet üzerinden anında öğrenebilirsiniz. Hesaplama yapılırken aşağıdaki bilgiler sisteme girilmelidir;

• Evin bulunduğu il ve ilçenin ve ilçenin seçimi,
• Binanızın yapı tarzı (betonarme, duvarcılık, diğer)
• Binanın yapım yılı (1975, 1976-1996, 1997-1999, 2000-2006, 2007 ve sonrası)
• Evinizin toplam alanı Düz ​​Yüz ölçümü metrekare hesabı (Örn: 145 m²)
• Yenileme Bilgileri (1. yıl yenileme indirimi% 10, 2. ve diğer yıllar indirimi% 20’dir)

Sözleşme türüne ve teminatına göre belirlenen konut sigortası ile yılda ortalama 200 TL. ve üst limit ev sahibine göre belirlenir. Bu sigortaların bir kısmı yangın, sel gibi doğal afetlerle birlikte binanızda oluşabilecek tüm hasarları karşılar.
Konut kredisi ekspertiz giderleri, peşinatı olmayanların hesaplaması gereken bir diğer giderdir. Uzman giderleri her ev için ortalama olarak aynıdır. Ülkemizde Bilirkişilik görevini ifa edenler için kurulmuş bir dernek bulunmaktadır. Bilirkişi ücretleri, Hazine Müsteşarlığınca belirlenen tarifeler ve diğer mevzuat hükümlerine göre her yıl belirlenir.

Nasıl hesaplanır?

Konut kredisi erken kapanış ücreti; Satın aldığınız ev için aldığınız krediyi erken ödemek isterseniz banka size% 2 oranında ceza verecektir. Bu nedenle 100 bin lira kredi aldıysanız, 200 bin lira kredi için 2 bin lirayı erken, 4 bin lirayı ödersiniz. Bu hesaplama, erken ödediğiniz süreye, kredinin kaç ay kaldığına ve tutarına göre banka tarafından hesaplanır. Peşinatsız bir ipotek kredisi alırsanız, bu parayı ipotek evinde de ödersiniz. Kredi çekmeden önce banka yetkilisine erken kapanış ücreti olup olmadığını sorarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar, konut finansmanında üst limiti uzman değerinin yüzde sekseni üzerinden hesaplasa da, yukarıda bahsettiğimiz gibi, borçlunun ödeme gücü hesaplaması da var. Burada kefil vb. Varsa, tek kişinin maaş bordrosu üzerinden kredi çekilmesi durumunda, banka kişinin belgelerinde ispatlanan tüm gelirin en fazla% 70’i oranında kredi verebilir. Yani krediyi alan kişi 1.000 TL’dir. Maaş alırsa aylık ev kredisi 700 TL. Aşamaz. Üstelik banka peşinat veya ön ödemeli ipotek kredisi vermiyor.
Bu yazımızda peşinatsız konut kredisi almak isteyen tüm vatandaşlarımız için hesaplama, ücret bilgileri ve masrafları belirtmiştik. Devlet bankalarından başlayarak bankalar için konut kredisi ve maaş hesaplamaları yapabilirsiniz.
Emlak GYO 60 ay vadeli, sıfır faizli konut kredisi sağlıyor. Bu kredi ile parası olmayan vatandaşlar kira ödüyormuş gibi ev sahibi olabilecekler. Kredinin vadeleri ve faiz oranları ödenecek peşinat oranına göre değişmekte olup, bu kampanya dahilindeki düşük faiz oranından yararlanmak için minimum% 10 peşinat gerekmektedir. Yine bu kredi paketi, 20 yılda ilk defa Türkiye’ye 240 Ay Vadeli Kredi veriyor. Üstelik 20 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları, kampanya haricinde diğer bankaların verdiği kredilerle hemen hemen aynı. % 10 peşinatınız varsa (100 bin liralık bir evin 10 bin lirasını peşin ödeyebiliyorsanız) mutlaka bu kampanyaya başvurmalısınız.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir